A húsvéti nyuszi pontosan ugyanolyan ünnephez köthető karakter, mint a Mikulás, Télapó figurája karácsonykor. Hogy marketing szempontból mennyire tökéletes arra, hogy arcot párosítsunk a karakterhez, így növelve a potenciális vásárlóink körét arról hosszan elmélkedhetnénk…
Emlékszem gyermekkoromból mennyire szerettem a friss fű illatát, amikor apa levágta az udvaron. Ő rendezgette az udvart, de ez húsvét előtt más volt, hiszen kis kosárkát készítettünk és vártuk a nyuszi tojásait, és az ajándékokat, melyeket másnap a sok kis fészekbe hozott. A húsvéti nyúl egyes források szerint a 16. századi Németországban vált a keresztény ünnepkör részévé, itt készítették az első kosárfészket és később az első édességből készült nyulat. Néhány forrás szerint egy félreértés kapcsán került a húsvéti ünnepkor jelképei közé.
Nem minden országban hozza azonban nyuszi a tojásokat: Belgiumban és Hollandiában a húsvéti harangokból pottyannak le.
Az, hogy fészket készítünk a nyuszinak valószínű abból következik, hogy a mi kultúránkban ábrázolt nyuszi fészket rak, nem pedig üregben él.
Több háztartásban ilyenkor élő nyuszival kedveskednek a gyermekeknek, de fontos átgondolni a hosszú távú hatást. Egy nyuszi élőlény, nem egy plüssállat. És mint élőlényt gondozni, etetni kell és foglalkozni vele.

