„Ha táncolsz, élsz…ha élsz, táncolsz.” (Heidi Groskreutz)
Április 29-én ünnepli a világ a Nemzetközi táncnapot, vagyis a tánc világnapját. Ennek célja a tánc népszerűsítése az általános felfogásban, valamint az, hogy arra ösztönözzék a kormányokat, hogy az általános iskolától egészen az egyetemig teret adjanak a táncnak az oktatási rendszer keretein belül. Minden évben ezen a napon a világ összes táncát megünneplik a Nemzetközi Táncbizottságnak a felügyelete alatt.
Táncolni jó. A tánccal kifejezhetjük minden érzésünket, ami bennünk van. Nekem már gyermekkorom óta részese az életemnek, ugyanis hatéves korom óta táncra jártam egészen a gimnáziumi évekig, és imádtam minden percét: fellépésekre, versenyekre, világbajnokságokra jártunk. Az alapiskola végén betekintést nyerhettünk a társastáncokba a koszorúcska által, többek között megtanultuk a keringő, tangó, polka, rumba stb. alapjait.


Ezen a napon pedig Bős városa táncolt! A Csemadok Bősi Alapszervezetének rendezvényére április 29-én, a mai nap került sor a város négy pontján: az Építők útja lakóházai közötti zöldterületen, a tűzoltószertár előtti parkolóban, Amade parkban, Csemadok-ház melletti zöldterületen. Ezen a négy helyszínen színpad volt elhelyezve, amelyeken egyes csoportok fellépéseit láthattuk délután három és öt óra között. Hat órától pedig a Csemadok-háznál nézhettük meg a Gálaműsort.


Három táncműfajban közreműködött tizenkét tánccsoport:
Klasszikus tánc: Alena és Gábor társastánc bemutatója
Néptánc: a bősi Aranykert-, Tőzike- és SüssFelNap néptánccsoportok, Alistálból a Művészeti Alapiskola néptánccsoportjai: Szederke, Csiribiri és Hajnal, Várkonyról a Kikerics, Nádszegről a Nádos néptánccsoportok. A Pántlika népi zenekar volt a kísérő.
Modern tánc: Bősi Tánc- és Tornastúdió, Művészeti Alapiskola Tánctagozata Weisz Erzsébet vezetésével. Továbbá a „Zumba Katival”.
A táncosok jó kedvet hoztak magukkal ezen a borongós, ámde gyönyörű világnapon!
Forrás: Bősi Csemadok Alapszervezetének Facebook-oldala
A szerző felvételei