Az exkommunikáció nemcsak az igazságosságot szolgálná, hanem az irgalmasság gesztusa is lenne mind Bezák, mind pedig a megbotránkoztatott hívek részére – ezt facebook bejegyzésében közli Ľubomír Urbančok csicsói (Komáromi Járás) kisegítő lelkész.
A bejegyzés annak apropóján született, hogy Róbert Bezák érsek Prágában, a Prague Pride fesztivál keretén belül, augusztus 1-jén részt vesz egy beszélgetésen, melyen az evangélikus, az ókatolikus, valamint a huszita egyház képviselői a „Hit a szivárvány színeiben” témáról beszélgetnek.
A csicsói kisegítő lelkész volt a lelkes terjesztője annak a könyvnek, melyben Róbert Bezákot „homoszexuális püspöknek” nevezik, s melyhez Orosch, jelenlegi nagyszombati érsek (egykor Bezák segédpüspöke, majd utódja) írt előszót.
A beszélgetés előtt – tehát még nem értékelhetően – jelent meg a bejegyzés a segédlelkész profilján.
Ha minden pride-látogató szörnyen bűnös is lenne… Jézus nem állt szóba a bűnösökkel. Nem kezdeményezett beszélgetést. Nem volt véleménye semmiről. Utált mindenkit! Vagy tévedek?
De lehet, a kisegítő lelkész úr csak propagálni akarta az eseményt.
fotó: Otec Ľubomír Urbančok
