Bár javában zsong a város, a Nádor utcán, az Iskola utcán, a Duna Menti Múzeumnak otthont adó Kultúrpalota terecskéjén, a Megye utcán és a Klapka téren sátrak és bódék, hada ver tanyát, hogy holnap, a munka ünnepén már teljes pompában várhassák az éheseket, szomjasokat, vásárfiát vadászókat, vagy csak azokat, akik társaságban kívánják elénekelni az internacionálét... Komárom város közönsége akkor sem feledkezik meg nagyjairól! 1870. április 30-án a Duna-parti városban született Lehár Ferenc, az operett koronázatlan királya!
A Lehár Ferenc Polgári Társulás vezetője, Klement Terézia elárulta, októberre, a zeneszerző halálának évfordulójára nagyszabású rendezvénnyel készülnek. Ezután méltatta Lehár Ferencet, megemlítve néhány érdekes adatot életéből.
„Lehár Ferenc egyszer és mindenkorra megmutatta és bebizonyította, hogy az operett nem egy lesajnált műfaj. Gondoljanak csak bele: bármikor felcsendülnek a sokunk számára ismert, gyakran dúdolt slágerek, azonnal lehetőségünk van kicsit elkalandozni, lazítani, kizárni magunkból a világot, annak minden szennyével és aggodalmával együtt. Többször voltam már olyan rendezvényen – hála Klemen Terikének – ahol a közönség együtt énekelt az előadóval. És higgyék el: a mennyek színpadán Lehár Ferenc pontosan ennek örül a legjobban”
– hangsúlyozta Keszegh Béla, Komárom város polgármestere méltató beszédében, hozzátéve, a zene mindig teljesíti a küldetését. Boldog születésnapot, „komáromi gyerek”! – ahogyan önmagát aposztrofálta Lehár Ferenc.
A rövid, ám ünnepélyes esemény a zeneszerző szobrának megkoszorúzásával ért véget. Holnap este Lehár Ferenc már az új zenéket élvezheti: a Klapka téren épülő színpad igazán zajos-zenés lesz a komáromi majálison.
fotó: Kalmár Csaba