2024. 09. 07. szombat - Regina, Marianna
Keresés
FRISS

Istennel a hazáért és egymásért…

A Szepsi Boldog Salkaházi Sára Egyházi Iskolaközpont előjárósága, pedagógusai, alkalmazottjai és növendékei 2024. szeptember 1-jén, ökumenikus istentisztelet keretében nyitották meg az új iskolaévét a helyi római katolikus plébánia-templomban. Mialatt a papság az oltárhoz vonult az egybegyűltek a Szentlélekhez fohászkodtak.

Számos nemzetközi felmérés bizonyítja, hogy napjainkban a világ legüldözöttebb vallási csoportja - a kereszténység. Ez a megállapítás érvényes Európára is, ahol az utóbbi években megsokszorozódtak a keresztény istentiszteleti helyek és jelképek elleni durva támadások. Számos nyugat-európai országban templomokat gyújtottak fel, szentek és jeles egyének szobrait döntötték le, vagy gyalázták meg.

Hála Istennek mi más szándékkal és más értékrendben találkoztunk, mint napjaink világa. Mi építünk és építkezünk. Fészket rakunk: őrizni, ápolni, továbbadni és gyarapítani akarjuk őseink örökségét, a Teremtő által minden ember szívébe, lelkiismeretébe beírt isteni törvényből fakadó természeti törvényt, az ember, a család, a nemzet evangéliumi értékrendjét. Köszönet és hála mindazoknak, akik megértve az idők jelét, hatékonyan igyekeznek cselekedni jövőnk érdekében – határon innen és határon túl!

A II. vatikáni zsinat tanítása szerint: a lelkiismeret „az ember legrejtettebb magva és szentélye, ahol az ember egyedül van Istennel, akinek szava visszhangzik bensőjében” (Gaudium et spes, lelkipásztori konstitúció, 16). Olyan hang ez, amelyet tiszteletben kell mindenkinek tartani. Sőt, becsülni és megbecsülni, mert ebből fakad minden ember méltósága. Istenképűségünk. Az iskolaválasztás is lelkiismereti kérdés. Minden szülő ott és olyan iskolarendszerben taníttatja gyermekét, amelyet a legjobb tudása és lelkiismerete szerint fel tud vállalni. Köszönet és hála azoknak, akik ezt az iskolát, ezt a fészket választották.

A liturgia ünnepi szónoka, főtisztelendő Pásztor Lorenzo, karitász lelkész volt, aki az egyházi iskola fontosságára és üzenet-mivoltára összpontosított. Az egyetemes könyörgéseket követően következett Nagy István iskolaigazgató ünnepi beszéde, aki beszéde végén bemutatta az új óvodásokat és az elsősöket. A legkisebbek külön áldásban is részesültek.

Dobos Zoltán a szülői szövetség nevében örömmel közölte, hogy Szoták Gábor, a makranci egyházközség oszlopos tagja elkészítette a Szentkorona egy újabb mását, amit az iskolaközpontnak adományozott. Becses ajándékát megköszönve, Isten áldását kértük kétkezű munkájára és családjára, valamint mindazokra, akik majd az iskolakápolnában Szent István Király közbenjárását kérve, az ő lelki, szellemi és anyagi örökségét felelősségteljesen kívánják ápolni, gyarapítani és továbbadni: nemzedékről – nemzedékre.

Az áldás után az esperesplébános a Koronát ünnepélyesen átadta az iskola igazgatójának, azzal a vággyal, hogy mindaz, aki a kápolnánkban rátekint és bizalommal fogja kérni Szent István Király közbenjárását, az ő lelki, szellemi és anyagi örökségét felelősségteljesen ápolva és hitelesen továbbadva gyarapodjunk: nemzedékről – nemzedékre.

A záró áldás előtt került átadásra Mons. Bernard Bober érsekfőpásztor külön áldása is Nagy István iskolaigazgató és b. neje Tavarszky Gabriella tanárnő részére, házasságkötésük 25. évfordulója kapcsán, örömmel csatlakozva a hálaadókhoz, köszönetet mondva mindenért és mindenkiért. Csak kérni és kívánni lehet: tartson meg bennünket továbbra is a gondviselő Isten, egymásnak… egymásért - Cum Deo, pro Patria et Invicem – Istennel, a Hazáért és Egymásért.

forrás: Szepsi Római Katolikus Esperesség

fotó: Szepsi Római Katolikus Esperesség

hirdetes
hirdetes
hirdetes
hirdetes