2025. 05. 15. csütörtök - Szonja, Žofia
Keresés
FRISS

Csak a tested halt meg!

2002. április 21-én, a Kispest elleni bajnoki találkozó után nem utazott vissza Sopronba a csapatával, hanem megvacsorázott a saját tulajdonában lévő étteremben, majd egy születésnapi összejövetelre ment, a Mammut bevásárlóközpont melletti kávézóba. Ez a döntése véglegesnek bizonyult: Simon Tibort, a Ferencváros kiváló labdarúgóját feltehetőleg viperával agyonverték, miután a helyszínen tartózkodó két társaság összeszólalkozott. Az állítólagos kiváltó ok egy dugót kilövellt pezsgősüveg, illetve az ital szétfröccsenése volt.

Simon Tibor játékos pályafutását a Pénzügyőrben, a kölyökcsapatban kezdte, majd leigazolta a Ferencváros. Zöld-fehér mezében legelső játéka egy nemzetközi meccsen volt: 1985. augusztus 26-án a Kassa VVS Košice ellen nulla-nullás döntetlent játszottak. Simon a Fradi védelmét erősítette. A csapattal három bajnoki címet nyert, valamint Magyar Kupát és Szuper Kupát is. 1997-ben a BVSC csapatához került, majd vissza a Ferencvároshoz, ahol 1999-ben abbahagyta fradista pályafutását. A zöld-fehéreknél összesen 338 mérkőzést játszott, 16-szoros magyar válogatott volt. 2002. április 23-án, 37 évesen érte az erőszakos halál.

fradi.jpg
Gyásznapra emlékezik az FTC. Forrás: fradi.hu

A későbbi nyomozás megállapította, hogy a verekedő társaságban, a biztonsági őrök között volt egy szabadnapos készenléti rendőr törzsőrmester is, akit felettese azonnal felfüggesztett. A bírói döntés 2004-ben első fokon az elkövetőkre 8 és 12 év közötti szabadságvesztést szabott ki, ám a döntést a tábla 2005-ben megalapozottság miatt hatályon kívül helyezte. Az elsőrendű vádlott a megismételt eljárásban már nem emberölés miatt állt bíróság elé, csupán halált okozó súlyos testi sértésért, társai pedig garázdaság miatt. A másodrendű vádlottnál – lévén büntetett előéletű, illetve az elkövetés idején erőszakosabb magatartást tanúsított – súlyosabb büntetést határoztak meg.

Simon Tibor halála után a Ferencváros kezdeményezte és az MLSZ-től engedélyt is kapott a 2-es számú mez visszahívására, így felnőtt játékos ezzel a számmal azóta nem állhat pályára a Fradinál. Mérkőzéseik 23. percében bemondják a nevét, halálának 10. évfordulójára A legendás kettes címmel az FTC filmet készített.


Simon Tibor vagy akár Cozma Marian (az MKB Veszprém volt kézilabdása, aki 26 évesen halt meg egy veszprémi szórakozóhely előtt, ahol szíven szúrták 2009-ben) esete is bizonyítja, hogy bár a sport éppen a tolerancia és a fair play területe, hogy bár a sportolók köztiszteletnek és -szeretetnek örvendenek, az indulatoknak sokan így sem képesek megálljt parancsolni. Talán nem telik el úgy egy hónap, hogy valamilyen garázdaságról, veszekedésről, de legalábbis provokációról (mint például a legutóbbi Slovan-Dac mérkőzés) ne esne szó. Emlékezni kell! Ma a 23 éve meggyilkolt Simon Tiborra, aztán pedig mindazokra, akik a sport vagy bármilyen, egyébként lelket emelő, testet erősítő eseményeknek – mások visszatarthatatlan erőszakossága miatt – áldozatai lesznek, még ha az említett két sportoló nem is a pályán vagy játék közben veszítette életét.
fotó: wikipédia, fradi.hu

hirdetes
hirdetes