A bab Amerikából származó egynyári növény, amely világszerte elterjedt. Fontos szerepet játszik a táplálkozásban és a népi gyógyászatban. A fehér babhéj segít különböző egészségügyi problémák, például a 2-es típusú cukorbetegség, vagy a magas vérnyomás természetes kezelésében. Terápiás hatása miatt gyakran használják tea formájában. Cikkünkben bemutatjuk, milyen hasznos is a babhéj.
Mi is az a fehér babhéj?
A fehér babhéj a közönséges bab hüvelye. A babot ismerjük, de annak a héja nem túl ismert. Pedig a népi gyógyászatban már évszázadok óta használják, főleg teaként. A bab már az indiánoknál is divatos volt. Ők már rég rájöttek, mennyi mindenre jó. Európába az 1500-as években érkezett és azóta mindenhol elterjedt. A fehér babhéj rengeteg mindenre jó.

A fehér babhéj olyan, mint egy elfeledett csodaszer a konyhában. Rengeteg mindenben segíthet: vércukorszint, emésztés, veseproblémák, bőrpanaszok. Ráadásul teljesen természetes, és ha van időnk, magunk is elkészíthetjük belőle a teát.
Mire jó még?
Csökkenti a vércukorszintet: ezért sok diabetikus teakeverékben benne van.
Vízhajtó: kitisztítja a veséket, segít megelőzni a vesekő kialakulását.
Támogatja az emésztést: szorulás esetén érdemes próbálkozni vele.
Javítja a szívműködést és csökkenti a vérnyomást, ami nagyon fontos, főleg idősebb korban.
Migrénre, kelésekre, pattanásokra is ajánlják.

Teaként fogyasztva
A legegyszerűbb, ha teát készítünk belőle. De nem csak a babhéjat szokták használni, hanem más növényekkel is keverik, például feketeáfonya levél, eperfa levél, kecskeruta, menta levél.
Fontos, hogy nyersen tilos fogyasztani a babhéjat. Olyan anyagokat tartalmaz, amik csak főzés közben bomlanak le. Szóval csak főzve, teában vagy borogatásként használhatjuk! Köszvény esetén inkább kerüljük.
Hol találkozhatunk vele?
Júliustól szeptemberig lehet gyűjteni, amikor a hüvelyek már beértek. A babokat kiszedjük, a héjakat megszárítjuk és hűvös helyen tároljuk. Később bármikor elkészíthetjük teaként.
fotó: Freepik, Flickr