A csigák nyálkája, hivatalosan csigamucin ma az egyik legmenőbb dolog a bőrápolásban. Egyre népszerűbb a szépségiparban ez az első hallásra undorítónak tűnő dolog. Cikkünkben elmondjuk, hogy milyen hatása van a csigamucin a bőrünkre.
Honnan jött az egész őrület?
A csiganyálka nem valami új dolog. Már az ókori görögök is használták sebekre, gyulladásokra, és még gyomorpanaszokra is. A középkorban a csigák nyálkájából festéket is készítettek a bíborosok ruhájához.
A mai csigamucin sztori az 1960-as években kezdődött. Egy spanyol doktor, Rafael Abad csigákat vizsgált rákos betegek kutatásánál. Észrevette, hogy ezek a kis állatok valami olyan anyagot termelnek, amivel gyorsabban gyógyítják a saját bőrüket.

A 80-as években egy chilei család, akik csigákat exportáltak, észrevették, hogy a kezük selymes és szép lett a sok munka után. Elkezdték vizsgálni, és nemsokára elindult a csigakrémek forradalma. A dél-koreai nők és férfiak is rengeteget költenek bőrápolásra, és náluk lett igazán divat a csigamucin. Onnan terjedt el a világban.
Hogyan szerzik a csiganyálat?
Simogatják a csigát vagy permetet fújnak rá, amitől elkezd nyálkát termelni. A csigafarmokon figyelnek arra, hogy a csigák ne sérüljenek.

Mire is jó a csiganyál?
Hidratál: tele van olyan anyagokkal, amik megkötik a vizet, így a bőr nem lesz száraz és repedezett.
Kollagént termel: ettől fiatal marad a bőr, nem ráncosodik.
Gyógyít: a benne lévő anyagok gyorsítják a sebek, pattanások és hegek gyógyulását.
Csillapítja az irritációt: ha piros, érzékeny vagy kiütéses a bőr, segíthet lenyugtatni.
Vitaminbomba: Cink, réz, mangán, A- és E-vitamin mind segítenek, hogy a bőr szép, egészséges és friss legyen.
Ha pattanásos, érzékeny, száraz vagy foltos a bőr, a csigamucin segíthet. Mindenkinek jó, fiúk, lányok, fiatalok és idősek is használhatják. Ám az is lehet, hogy valaki allergiás rá. Ezért először csak egy kis részen teszteljük a karon, ne egyből az arcunkon.
fotó: Freepik