Vannak, akik messziről elkerülik a tormát, mások meg imádják a csípős ízét. Ha nem szeretjük, akkor is érdemes egy keveset fogyasztani belőle, hiszen igazi egészségbomba. Cikkünkben bemutatjuk a tormát és annak jótékony hatásait.
A torma egy fehér színű, hosszúkás gyökérzöldség, amit főleg reszelve fogyasztanak. Már az ókorban is ismerték, és főleg gyógyításra használták. Sokan magyar gyömbérként emlegetik, mert nagyon erős és segít a betegségek ellen. Eredetileg a Volga és a Don folyó környékéről származik, de mára szinte mindenhol megtalálható a világon.

Miért jó a torma?
A tudósok is megerősítették a frissen reszelt torma akár fél napig is képes elpusztítani a baktériumokat és vírusokat.
Javítja az emésztést
Segít a veseműködésben
Tisztítja a légutakat
Erősíti az immunrendszert
Gyulladáscsökkentő hatása is van
A torma tele van például C-vitaminnal, káliummal, kalciummal és rostokkal.
A reszelt tormát nemcsak húsvéti sonkával érdemes fogyasztani, mert sokféle ételben finom.

A népi gyógyászatban még pakolásként is alkalmazták, fájó testrészre tették a reszelt tormát, hogy csökkentse a fájdalmat és a gyulladást. A tudósok szerint a torma lassítja a daganatos sejtek terjedését, és segít megelőzni a szívrohamot, agyvérzést. A szervezetből ki tudja űzni a felesleges vizet és méreganyagokat.
A torma egy egészséges, természetes gyógynövény, ami bár csípős, de nagyon hatásos. Előnye, hogy sokféleképpen elkészíthető. Ha nem igazán szeretjük, akkor is érdemes fogyasztani, mert hasznos, hiszen igazi immunerősítő a hideg hónapokban.

Bár a torma nagyon egészséges, nem mindenkinek ajánlott, pl.: akinek érzékeny a gyomra, jobb, ha csak keveset eszik belőle, pajzsmirigy problémáknál sem jó ötlet túl sokat fogyasztani, várandós kismamák is keveset egyenek, illetve a vesebetegek is. Ha túl sokat eszünk belőle, csípheti a szánkat, gyomrunkat.
fotó: Wikipedia, Flickr